Například reakce smějícím se smajlíkem na Facebooku u videa o hořící katedrále byly prý v menšině a podle Buzzfeedu „není možné zjistit, proč tohoto smajlíka lidé zvolili a ani náboženství těch, kdo tak učinili.“ Dále je prý těžké ověřovat pravost těchto účtů. „Podtrženo, sečteno, Facebookové smajlíky u videa nám o skupině lidí nic neřeknou,“ konstatují autoři článku a dodávají, že lidé s arabsky znějícím příjmením dávali stejného smajlíka k videu z útoku na Novém Zélandu.
Buzzfeed se dále věnuje falešným účtům vydávajícím se za respektované televizní stanice, které lživě informovaly, že požár je dílem teroristů a že americká kongresmanka k tomuto řekla: „Sklízí, co zaseli.“ Společnost Twitter tyto účty smazala. Kromě falešných zpráv o zavinění požáru se prý také šíří staré zprávy, které mají s Notre-Dame spojitost a mají naznačovat, že se jednalo o teroristický útok, jako například článek o tom, že se v autě poblíž katedrály našly bomby s plynem a „arabské dokumenty“. Článek ovšem pochází z roku 2016.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas